Міністерство юстиції України

Дарування авто

Договір дарування автомобіля, транспортного засобу

Договір дарування авто, або дарча на автомобіль (див. зразок) – це юридичний документ, що регулює передачу автомобіля від однієї сторони іншій без будь-якої вартості чи компенсації. Цей вид угоди може бути корисним у багатьох ситуаціях, від подарунка члену родини або сторонній людині, до благодійної передачі авто.

Договір дарування авто може бути використаний як альтернатива купівлі-продажу за довіреністю на авто та має переваги, тому що на відміну від довіреності, людина яка отримує автомобіль у подарунок юридично стає його повноправним власником, а не людиною якій тимчасово довірили користуватися автомобілем.

Горбуров Кирил Євгенович

Нотаріус
Заслужений юрист України

Київ, 04053
Бехтеревський пров., 14
БЦ Кудрявський узвіз

Оформлення дарування автомобіля

Щоб замовити дарчу на авто, або дізнатися ціну,
заповніть форму нижче, або зателефонуйте 073 510-10-07

Принципи роботи

Ми звели до мінімуму час очікування клієнта, а також повністю виключили можливість нотаріальних помилок при оформленні угод, договорів, довіреностей та інших документів.

Клієнти, які до нас звернулися, не займаються збиранням документів для оформлення угоди, це роблять фахівці нотарільної контори.

Достатньо замовити послугу і у призначений час забрати документ.

Найбільш поширені запитання (FAQ)

Зазвичай автомобіль можна подарувати будь-кому. Це може бути член родини, друг, благодійна організація або навіть співробітник. Однак треба враховувати, що при подарунках неповнолітнім особам можуть виникнути особливі вимоги і обмеження.

Для оформлення договору дарування авто необхідно мати паспорти обох сторін, реєстраційний документ автомобіля, та сам договір, який визначає умови подарунку. Потрібно також переконатися, що автомобіль не має жодних обмежень у власності, а також відсутні будь-які кредити чи заборгованості.

Договір дарування авто визначає права та обов’язки обох сторін. Дарувальник має право передати автомобіль та звільнити одержувача від будь-яких вимог щодо компенсації чи оплати. Одержувач отримує право власності на авто та зобов’язується використовувати його належним чином.

Так, у більшості випадків для надання договору дарування автомобіля або іншого транспортного засобу юридичної сили, він повинен бути засвідчений нотаріусом.

Якщо договір дарування авто був втрачений, він може бути відновлений. Для цього необхідно звернутися до нотаріуса та встановити обставини втрати. Нотаріус може видати дублікат договору, який матиме ту ж юридичну силу.

Скасування договору дарування авто можливе в деяких випадках, зазвичай за обопільною згодою сторін. Однак, у випадках порушення умов договору чи інших спорів, скасування може здійснюватися через судовий процес. Деталі щодо можливостей скасування договору потрібно консультуватися з нотаріусом.

Якщо автомобіль дарується неповнолітній особі, важливо враховувати особливі вимоги та законодавство, яке регулює цю ситуацію. Зазвичай, для укладення договору дарування авто неповнолітньому потрібно отримати згоду законних представників та органів опіки.

Ви можете включити умови договору, які обмежують подарунок. Наприклад, ви можете вказати, що автомобіль не може бути проданий або відправлений на технічний огляд без вашої згоди.

Для членів сім’ї першого та другого ступеня спорідненості ставка податку становить 0%, для інших осіб 5%, для нерезидентів від 18% до 20%

  • щоб отримати відповідь на питання скористайтеся консультацією нотаріуса

Зразок договору дарування (дарчої) на авто

Завантажте документ окремо/
  • увага, це тільки проект документу, відправте запит, щоб нотаріус свторив договір дарування авто який відповідає вашим обставинам

Нотаріус
Шевченківський район

Київ, 04053 Бехтеревський провулок, 14
Бізнес-центр Кудрявський узвіз

Горбуров Кирил Євгенович

Нотаріус Горбуров Кирил Євгенович

Консультація нотаріуса

Добре
На основі 86 рецензії
алексей суханов
алексей суханов
2023-10-04
Робив довіреність на авто у цього нотаріуса. Ділова та впевнена людина, вдчувається досвід. Я приніс стару довіреність, нотаріус переробив її так щоб не перевипускати кожного разу. За що окреме спасибі! Єдине на що зауважу, краще добиратися до нотаріуса не за поштовою адресою а заїжджати на Кудрявський узвіз, так ближче та зручніше.
Andrey Che
Andrey Che
2023-08-31
Чудові спеціалісти. Приємний офіс. Сподобався професійний підхід та ставлення до твого питання. Буду й надалі звертатися!
Екатерина Брихаря
Екатерина Брихаря
2023-08-01
Чудовий нотаріус! Швидко та професійно. Рекомендую
Vadim Orlik
Vadim Orlik
2021-10-10
Быстро и качественно

Послуги у будь-якому районі Києва

або

Відвідувачів: 123
Онлайн
Viber
Нотаріус Горбуров Кирил Євгенович
Нотаріус Горбуров Кирил Євгенович
Онлайн
Viber
Горбуров Кирил Євгенович
Нотаріус
Або телефонуйте зараз
Щоб запросити нотаріуса до себе вкажіть свої контакти і нотаріус вам передзвонить найближчим часом.
Дізнатися вартість
UK