Міністерство юстиції України

Переоформлення нерухомості

Дарування квартири, будинку, землі, іншої нерухомості

Переоформлення квартири, або іншої нерухомості, будинку, земельної ділянки, гаража, нежитлового приміщення, шляхом дарування – це юридична процедура, в ході якої власник нерухомості передає її іншій особі без отримання грошей або іншої матеріальної вигоди за нульовою ставкою оподаткування.

Цей спосіб переоформлення використовується найчастіше для передачі майна в рамках родини між чоловіком та жінкою, батьками та дітьми, дідом, бабою та онуками, братами та сестрами і т.д. за допомогою договору дарування (дарчої), дивіться зразок.

Горбуров Кирил Євгенович

Нотаріус
Заслужений юрист України

Київ, 04053
Бехтеревський пров., 14
БЦ Кудрявський узвіз

Замовити договір дарування. Оформити дарчу.

Щоб замовити послугу, або дізнатися ціну,
заповніть форму нижче, або зателефонуйте 073 510-10-07

Принципи роботи

Ми звели до мінімуму час очікування клієнта, а також повністю виключили можливість нотаріальних помилок при оформленні угод, договорів, довіреностей та інших документів.

Клієнти, які до нас звернулися, не займаються збиранням документів для оформлення угоди, це роблять фахівці нотарільної контори.

Достатньо замовити послугу і у призначений час забрати документ.

Найбільш поширені запитання (FAQ)

Для дарування нерухомості потрібно укласти договір дарування та зареєструвати його в реєстрі прав на нерухоме майно, що зробить нотаріус. Основні документи включають свідоцтво про право власності та документи особи дарувальника. Вичерпний перелік документів надасть нотаріус.

Зазвичай дарування нерухомості оподатковується для осіб третього та подальшого рівня спорідненості та нерезидентів. Для осіб першого та другого рівня спорідненості дарування не оподатковується.

Будь-хто, хто володіє майном, може подарувати його, включаючи фізичних осіб та юридичних осіб.

Податкові відрахування, зменшення тягаря управління майном, дарування нерухомості може бути чудовим способом залишити спадок близькій людині.

Ви можете дарувати різне нерухоме майно, в тому числі будівлі, приміщення, житлові будинки, квартири або їх частини, гаражі. Право власності нового власника необхідно зареєструвати у нотаріуса.

Так, можна подарувати нерухомість з наявною іпотекою. Дарування нерухомості, яка ще не повністю сплачена, можливе, проте потрібно враховувати відповідні юридичні аспекти та податкові наслідки. Отримайте консультацію у нотаріуса.

Для визначення ринкової вартості треба звернутися до експертів, які проведуть оцінку нерухомості. Звертайтеся, ми зробимо експертну оцінку.

Дарування нерухомості може мати наслідки для майбутнього спадкування, зокрема, зміна складу спадкоємців або обмеження їх прав на нерухомість.

Юридичні підстави для відмови в даруванні нерухомості можуть включати, зокрема, недостатню упевненість у здатності одержувача управляти нерухомістю, неприйнятність одержувача для дарування за іншими причинами, відсутність правовстановлюючих документів тощо.

Треба звернути увагу на такі обставини як те, що людина якій подарували нерухомість може робити з нею все що хоче з моменту підписання договору дарування. Тому, наприклад, якщо бабуся хоче подарувати квартиру своєму онуку, але побоюється що онук може продати квартиру та лишити її житла, краще використати інші юридичні інструменти, наприклад заповіт.
Також треба враховувати можливість скасування дарувальником договору дарування.

Розірвання договору або його зміна можливе за допомогою додаткової письмової угоди. Одержувач має право відмовитися від подарунка в будь-який час до його прийняття.

Дарувальник може розірвати договір дарування та вимагати повернення дарунка в одному з таких випадків:

  • якщо Обдаровуваний умисно вчинив злочин проти життя, здоров’я, власності Дарувальника, його батьків, дружини (чоловіка) чи дітей;
  • якщо Обдаровуваний вчинив умисне вбивство Дарувальника, спадкоємці Дарувальника мають право вимагати розірвання договору дарування;
  • якщо Обдаровуваний створює загрозу безповоротної втрати дарунка, який має велику немайнову цінність для Дарувальника;
  • якщо в результаті недбалого ставлення до речі, що має культурну цінність, ця річ може бути знищена або значно пошкоджена;
  • у разі порушення отримувачем зобов’язань.


При цьому Дарувальник має право вимагати повернення подарунка лише за умови збереження подарунка на момент пред’явлення вимоги.

  • щоб отримати відповідь на питання скористайтеся консультацією нотаріуса

Зразок договору дарування нерухомості

Завантажте документ окремо/
  • увага, це тільки проект документу, відправте запит, щоб нотаріус свторив договір дарування нерухомості який відповідає вашим обставинам

Нотаріус
Шевченківський район

Київ, 04053 Бехтеревський провулок, 14
Бізнес-центр Кудрявський узвіз

Горбуров Кирил Євгенович

Нотаріус Горбуров Кирил Євгенович

Консультація нотаріуса

Добре
На основі 86 рецензії
алексей суханов
алексей суханов
2023-10-04
Робив довіреність на авто у цього нотаріуса. Ділова та впевнена людина, вдчувається досвід. Я приніс стару довіреність, нотаріус переробив її так щоб не перевипускати кожного разу. За що окреме спасибі! Єдине на що зауважу, краще добиратися до нотаріуса не за поштовою адресою а заїжджати на Кудрявський узвіз, так ближче та зручніше.
Andrey Che
Andrey Che
2023-08-31
Чудові спеціалісти. Приємний офіс. Сподобався професійний підхід та ставлення до твого питання. Буду й надалі звертатися!
Екатерина Брихаря
Екатерина Брихаря
2023-08-01
Чудовий нотаріус! Швидко та професійно. Рекомендую
Vadim Orlik
Vadim Orlik
2021-10-10
Быстро и качественно

Послуги у будь-якому районі Києва

або

Відвідувачів: 917
Онлайн
Viber
Нотаріус Горбуров Кирил Євгенович
Нотаріус Горбуров Кирил Євгенович
Онлайн
Viber
Горбуров Кирил Євгенович
Нотаріус
Або телефонуйте зараз
Щоб запросити нотаріуса до себе вкажіть свої контакти і нотаріус вам передзвонить найближчим часом.
Дізнатися вартість
UK