Переоформлення квартири, або іншої нерухомості, будинку, земельної ділянки, гаража, нежитлового приміщення, шляхом дарування – це юридична процедура, в ході якої власник нерухомості передає її іншій особі без отримання грошей або іншої матеріальної вигоди за нульовою ставкою оподаткування.
Цей спосіб переоформлення використовується найчастіше для передачі майна в рамках родини між чоловіком та жінкою, батьками та дітьми, дідом, бабою та онуками, братами та сестрами і т.д. за допомогою договору дарування (дарчої), дивіться зразок.
Щоб замовити послугу, або дізнатися ціну,
заповніть форму нижче, або зателефонуйте 073 510-10-07
Ми звели до мінімуму час очікування клієнта, а також повністю виключили можливість нотаріальних помилок при оформленні угод, договорів, довіреностей та інших документів.
Клієнти, які до нас звернулися, не займаються збиранням документів для оформлення угоди, це роблять фахівці нотарільної контори.
Достатньо замовити послугу і у призначений час забрати документ.
Для дарування нерухомості потрібно укласти договір дарування та зареєструвати його в реєстрі прав на нерухоме майно, що зробить нотаріус. Основні документи включають свідоцтво про право власності та документи особи дарувальника. Вичерпний перелік документів надасть нотаріус.
Зазвичай дарування нерухомості оподатковується для осіб третього та подальшого рівня спорідненості та нерезидентів. Для осіб першого та другого рівня спорідненості дарування не оподатковується.
Будь-хто, хто володіє майном, може подарувати його, включаючи фізичних осіб та юридичних осіб.
Податкові відрахування, зменшення тягаря управління майном, дарування нерухомості може бути чудовим способом залишити спадок близькій людині.
Ви можете дарувати різне нерухоме майно, в тому числі будівлі, приміщення, житлові будинки, квартири або їх частини, гаражі. Право власності нового власника необхідно зареєструвати у нотаріуса.
Так, можна подарувати нерухомість з наявною іпотекою. Дарування нерухомості, яка ще не повністю сплачена, можливе, проте потрібно враховувати відповідні юридичні аспекти та податкові наслідки. Отримайте консультацію у нотаріуса.
Для визначення ринкової вартості треба звернутися до експертів, які проведуть оцінку нерухомості. Звертайтеся, ми зробимо експертну оцінку.
Дарування нерухомості може мати наслідки для майбутнього спадкування, зокрема, зміна складу спадкоємців або обмеження їх прав на нерухомість.
Юридичні підстави для відмови в даруванні нерухомості можуть включати, зокрема, недостатню упевненість у здатності одержувача управляти нерухомістю, неприйнятність одержувача для дарування за іншими причинами, відсутність правовстановлюючих документів тощо.
Треба звернути увагу на такі обставини як те, що людина якій подарували нерухомість може робити з нею все що хоче з моменту підписання договору дарування. Тому, наприклад, якщо бабуся хоче подарувати квартиру своєму онуку, але побоюється що онук може продати квартиру та лишити її житла, краще використати інші юридичні інструменти, наприклад заповіт.
Також треба враховувати можливість скасування дарувальником договору дарування.
Розірвання договору або його зміна можливе за допомогою додаткової письмової угоди. Одержувач має право відмовитися від подарунка в будь-який час до його прийняття.
Дарувальник може розірвати договір дарування та вимагати повернення дарунка в одному з таких випадків:
При цьому Дарувальник має право вимагати повернення подарунка лише за умови збереження подарунка на момент пред’явлення вимоги.
або