Договір позики грошових коштів відповідно до ст.1046 Цивільного кодексу України позикодавець передає у власність позичальникові грошові кошти, а позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві позичені гроші. Суб’єктами такого договору можуть бути будь-які фізичні та юридичні особи.
Інформація, яка може міститись у договорі позики грошей (зразок) – у якій валюті та у якій формі, готівкова чи безготівкова, надається позика, коли надається позика, під час підписання чи через певний час, повністю чи частинами, чи має позикодавець право на отримання відсотків, строк повернення позики, відповідальність за неповне або несвоєчасне повернення позичених коштів.
Перелік необхідних документів для договору позики грошових коштів
ВІД ПОЗИКОДАВЦЯ:
Паспорт.
Реєстраційний номер облікової картки платника податків.
Згода іншого з подружжя (якщо грошові кошти, які передаються за договором позики є спільною сумісною власністю подружжя). Якщо інший з подружжя буде особисто при посвідченні договору, то він має бути зі своїм паспортом, реєстраційним номером облікової картки платника податків та свідоцтвом про шлюб.
ВІД ПОЗИЧАЛЬНИКА:
Паспорт.
Реєстраційний номер облікової картки платника податків.
Згода іншого з подружжя (якщо позичальник на момент посвідчення даного договору перебуває у шлюбі). Якщо інший з подружжя буде особисто при посвідченні договору, то він має бути зі своїм паспортом, реєстраційним номером облікової картки платника податків та свідоцтвом про шлюб.
Переваги нотаріального посвідчення договору позики грошових коштів
Нотаріус встановлює дієздатність та правоздатність сторін.
Нотаріус перевіряє відсутність прав третіх осіб на предмет договору, що в майбутньому не дає шансів визнати договір недійсним (згода подружжя, відсутність обмежень та обтяжень на майно сторін, відсутність сторін у санкційних списках, відсутність позикодавця в Єдиному реєстрі боржників тощо).
Встановлюється дійсна воля сторін, що унеможливлює визнання договору недійсним.
Нотаріусом роз’яснюються сторонам їх права та обов’язки, що унеможливлює введення в оману одну із сторін.
Можливість стягнення позиченої суми в позасудовому порядку шляхом вчинення виконавчого напису нотаріуса.
Можливість отримати у нотаріуса дублікат договору позики у разі його втрати.
Право позичальника повернути борг шляхом внесення грошей у депозит нотаріуса.