За рішенням засновника компанії перебіг зборів учасників юридичної особи може бути зафіксовано протоколом, що своєю чергою надає правові гарантії не лише для засновника, а й решти учасників заходу.
Відбувається це за рахунок того, що будь-яке юридично оформлене рішення, викладене в протоколі, набуває повноцінної юридичної чинності з моменту засвідчення і може використовуватися як доказ у судових спорах. Тобто такий протокол – це офіційний акт усередині спільноти, який фіксує й узаконює ухвалені рішення.
Протокол зборів учасників юридичної особи є найкращою гарантією для всіх учасників спільноти. Проте не можна забувати про загальні правила ведення ділової документації, зокрема важливо, щоб документ був коректно оформлений і скрізь були проставлені потрібні реквізити.
Будь-який документ, зокрема й протокол, без наявності підпису, дати або інших реквізитів вважається нікчемним, що свідчить про те, що документ не чинний.
Також важливо уважно вчитуватися в те, під чим підписуємося. Рідко, але трапляються ситуації, коли учаснику зборів навмисно, в особистих цілях або випадково було недостатньою мірою пояснено суть ухвалених рішень, унаслідок чого він “наосліп” підписав згоду на своє звільнення і передачу посади директора іншому члену зборів.
За всім цим, як правило, слідують затяжні судові розгляди, за які, до речі, потрібно платити зі своєї кишені, а в підсумку перевагу все одно нададуть опонентові, бо наявність підпису свідчить про те, що документ прочитано й зрозуміло члену спільноти.